Mogul Šumava rally Klatovy 2008

13. dubna 2008 v 14:56 | Zidgor |  Ze života
Včera jsem se byl podívat na start poslední erzety (městské) Šumvaského rally. Byl jsem tedy jen na startu ale i tak to stálo za to :) .

Bohužel jsem se o této akci dozvěděl celkem pozdě (zhruba hodinu před začátkem) a tak nebylo možné sehnat člověka s kvalitním fotoaparátem. Vyrazil jsem tedy sám se svým SE W810, který má zabudovaný 2 Mpx fotoaparát.

Na plzeňské náměstí jsem dorazil čtvrt hodiny před startem. Automobily již stály připraveny před startovní branou a jezdci postávali opodál. Mojí první starostí bylo získat co nejslepší fotky závodních vozů. Občas jsem se cítil trošku trapně, když jsem se postavil vedle nějakého pána se zrcadlovkou (očividně celkem drahou), ale na druhou stranu mi to rozhodně nekazilo pocit ze samotného focení.

Před startem jsem rozhodně nestačil vyfotit všechny auta, i když jsem se snažil. Byl jsem někde za polovinou, když jsem si všiml Romana Kresty, který právě nasedal do svého vozu. Vydal jsem se tedy ke startovní bráně abych měl co nejlepší záběry. Našel jsem si pěkné místo a fotil vůz Romana Kresty, který se volně rozjel ke startu. Samotný start jsem bohužel nezaregistroval. Čekal jsem burácení motorů a velké zrychlení, ale nic nepřišlo. Náměstí totiž nebylo uzavřeno a tak museli závodníci jet podle předpisů. (To jsem opravdu nečekal) …

Řekl jsem si že nemá cenu mít u všech posádek stejná fota a tak jsem v průběhu startů měnil místo svého působení, až jsem si našel jedno, ze kterého se dali dělat skvělé snímky :) . Na této erzetě bylo o vítězi v podstatě rozhodnuto. Byl (Je) jím Roman Kresta se svým Mitshubishi Lancer EVO VII . Průměrná rychlost na městském okruhu byla 65 Km/h , což je na rally dost málo.

Bohužel jsem neměl čas se podívat do Štruncových sadů, kde se závod konal. Ale přesto to byl skvělý zážitek. Škoda jen , že rally do Plzně nezavítá častěji. Zvláště teď, když hokejová sezona skončila a ta fotbalová pro mě osobně není tak lákavá.


Co dodat na závěr?
No mrzí mi, že měl Daniel Landa nehodu, protože by to bylo další zpestření(alespon pro mě) jinak skvělé akce...

V Galerii najdete několik fotek z Rally. Ještě nějaké dodám :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kača Kača | E-mail | 14. dubna 2008 v 19:59 | Reagovat

NO muselo to být opravdu zajímavý. Ty autíčka vypadají dobře a z fotek jde docela poznat, že tam bylo i hodně lidí:-)

2 Nedy (Zidgor) Nedy (Zidgor) | 14. dubna 2008 v 20:02 | Reagovat

Jo jo na to, že to byl pouze (falešný) start tam bylo lidí vskutku hodně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama