Co??? Rok??? Nemožné....

14. dubna 2008 v 15:58 | Zidgor |  Off topic
A přesto je to tak. Je tomu již více jak rok, co můj blog spatřil světlo světa. Tedy né že bych do něj psal moc často. A vlastně ani kvalita není valná. O návštěvnosti ani nemluvím...
Tak proč tu pořád ještě jsem? Protože to nechci zabalit :p
Pojďte se teď se mnou podívat co se za ten rok změnilo.

Možná jste si všimli, že nových článků je čím dál tím méně. Není to však tím, že bych neměl o čem psát. To vskutku mám :) . Jde zde o něco jiného. Zhruba za měsíc a půl mě čeká maturita a proto nemám tolik času psát sem.
Doufám že se to od června alespon trošku zlepší. Jistě se bude konat hodně akcí, které zde zdokumentuji. A také budu mít konečně více času na dokončení některých svých projektů, z nichž nejvýznamnější je asi Welion RS. Ano obyčejný redakční systém řeknete si, ale Welion nebude jen RS, bude to i sada tříd pro usnadnění práce programátorům :) .
Slíbil jsem že zde napíšu co se za uplynulý rok změnilo a zatím zde jen vykládám o tom co možná bude. Tak tedy směle do toho.
Během posledního roku jsem několikrát migroval z Windowsů do Linuxu a zase zpět. Oba systémy mají něco do sebe, avšak momentálně používám Windows XP Professional SP 2 a jsem nad míru spokojený. Neměnil jsem ale jen systém. Když jsem zakládal tento blog měl jsem celkem slabý stolní počítač. Něco okolo 2 GHz (Již si nepamatuji přesně). Během léta prodělal upgrade na 3,3 Ghz, 2 Gb RAM , Silnou grafickou kartu atd. Ale bohužel i tento počítač je historií. Na začátku tohoto roku jsem celkem zvláštní cestou získal notebook Acer Extensa 5220, který nahradil onen stolní počítač. První věcí, kterou jsem udělal byla výměna pamětí. Lépe řečeno jejich navýšení z 512 Mb na 2 Gb. No prostě zvyk ze stolního počítače. Notebook není primárně určen na hry, ale pár jich také zvládne. Mě již "paření" her od rána do večera přešlo a notebook využívám jen na poslech hudby, sledování internetu a práci (tvorbu) . Právě proto je pro mě tento notebook ideálním řešením.
V podstatě se dá říct, že za poslední rok uplynulo mnoho vody. Člověk je zas o rok starší, zkušenější , (moudřejší ? ) . Stejně tak jdou dál i technologie. Zvláště ty spojené s internetem. Došlo k rozšíření PHP5 na freehostingy(což byl dříve docela problém). Microsoft vydal Internet Explorer 7 a již se blíží jeho osmá verze. Stále více se rozebírá otázka Webu 2.0 a dokonce i 3.0 . V neposlední řadě se objevila technologie Silverlight, která je odpovědí Microsoftu na technologii flash. Právě díky rychlému vývoji se člověk musí neustále vzdělávat a držet krok..
K programování a IT bych snad dodal poslední věc. Za poslední rok jsem totiž vystřídal několik jazyků a nakonec jsem zůstal u VB.NET s aktuální verzí platformy .net framework 3.5 . Ale nejsem tu abych mluvil jen o IT , programování a počítačích. Jsem možná "Ajťák", ale ne až tak extrémní.
Co třeba dění ve sportu? Například hokejová O2 extraliga. Samotná liga ještě neskončila, avšak pro mě tak trochu ano. HC Lasselsberger Plzeň vypadl v předkole Play-off. Nyní sleduji jen výsledky posledních zápasů, při čemž mé sympatie patří spíše Karlovým Varům. Dalším zajímavým sportem je například Rally, ale o tom tu již článek máte.
Možná bych se mohl zaměřit přímo na moji osobu. V posledním roce pro mě bylo nejdůležitější správně vybrat vysokou školu. Dlouho jsem váhal, ale nakonec jsem zvolil dvě. Obě jsou fakultami ZČU. Mojí první volbou je fakulta aplikovaných věd (obor kybernetika) , na kterou budu v červnu skládat příjímací zkoušku. Druhou fakultou je Fakulta elektrotechnická (obor elektronika a telekomunikace), na kterou budu v nejbližší době přijat bez zkoušek. Od studia vysoké školy mi tedy dělí "jen" maturita na mé současné škole.
A je tu ještě jedna zajímavost. Tento článek má pořadové číslo 50. Což je za rok opravdu málo. Pro příště se počet článků pokusím zvýšit.
A to je vše přátelé. Nashle u dalších článků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ppvpaaeus ppvpaaeus | E-mail | Web | 27. května 2009 v 20:36 | Reagovat

dl8hzo  <a href="http://fqwuzrmnbwau.com/">fqwuzrmnbwau</a>, [url=http://jiqzzxngluhc.com/]jiqzzxngluhc[/url], [link=http://zmcllvpeqmbp.com/]zmcllvpeqmbp[/link], http://wteoocmeqkxe.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama