Barva notebooku – Podstatná věc?

15. dubna 2008 v 20:35 | Zidgor |  Recenze
Aneb nejen poměr cena / výkon může ovlivnit váš výběr


Výběr notebooku může být pěkně zapeklitá věc. Samozřejmě že výber začíná především určením cenového rozmezí. Dále se pak vytřídí nejlepší kusy v této relaci. Dalším kritériem je pochopitelně výkon notebooku, jeho hlučnost, spolehlivnost a spousta dalších...

Poměrně novým aspektem v rozhodování se může stát barva notebooku. Dříve byly všechny černé, maximálně zde byl nějaký stříbrný doplněk. Později se začaly objevovat booky ve stříbrném provedení, avšak to bylo v podstatě to samé. Není se čemu divit. Notebook byl dříve výsadou bohatších. A takový podnikatel by byl rozhodně odsouzen za práci na růžovém nebo zeleném notebooku. Bylo počítáno s konzervativností majitelů.

Dnes je však situace trochu jiná. Notebooky si kupují například studenti, ale i rodiny, protože cena je nyní prakticky shodná s cenou klasického stolního počítače. Při čemž parametry už jsou také téměř shodné.

Vše začalo speciálními verzemi například od Ferrari a jiných automobilek. Dnes jsou barevné verze notebooků běžné. Například ASUS Eee je vyráběn v pěti barevných provedeních. Černé pro konzervativnější, celobílé a blé s barevnými víky (zelené, modré a růžové). Dalším příkladem může být řada produktů ACER ASPIRE, která má černý design ale bílý vnitřek.

Já osobně vlastním (jak už jsem psal) černou verzi (pokud vím tak jiná neexistuje) notebooku Acer Extensa 5220 s rozšířenou RAM na 2 GB a nemůžu si ho vynachválit.

Ale o mém Aceru mluvit nechci. V článku o ASUSU Eee jsem psal, že bych si ho klidně pořídil jako SUB-notebook. Za tímto názorem si stojím. A vím jistě, že bych ho nechtěl v černé barvě. Voll bych nejspíše bílou s modrým, nebo zeleným víkem.

Ovšem to jakou barvu notebooku je ve výsledku na vás...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama