ASUS Eee – Ano či ne??

14. dubna 2008 v 19:24 | Zidgor |  Recenze
Má to cenu? Je to vůbec notebook? Vždyt je to nějaký malý ...
Já myslím že to cenu má...

ASUS Eee je první z nové vlny levných notebooků, nebo chcete-li sub-notebooků. Tyto počítače nejsou určeny pro hráče počítačových her, či pro jedince vyžadující velký výkon počítače. To je vlastně patrné již z jeho rozměrů. Stejně jako jeho primární účel. Cestovní počítač například pro redaktory. Také může sloužit jako náhrada klasického PDA. Někoho možná napadne že je to něco mezi klasický notebookem a PDA zařízením. A je to tak.
Existuje několik variant tohoto notebooku. Od verze 2G až po verzi 8G určující velikost diskového prostoru od 2 do 8 GB . Což sice není mnoho, ale pro skupinu, kterou jsem jmenoval výše to bohatě postačí. A v případě nouze se do notebooku může přes jeden ze tří USB 2.0 konektorů připojit externí harddisk.
Book je standartně dodáván ve dvou softwarových verzíc. První obsahuje linuxovou distribuci Xandros. Speciálně upravenou pro ASUS Eee, vyznačující se jednoduchostí a praktičností. V druhé verzi je nahraný Windows XP, k tomu myslím nemusím nic dodávat.
Někomu by mohla pravděpodobně vadit absence CD/DVD romky , ale opět připomínám pro koho je notebook určen. Myslím že redaktor, který potřebuje primárně psát a mít přístup k internetu nebude CD rom stejně využívat. A pokud snad ano může si připojit externí. Na přenos souborů mezi zařízeními může navíc využít USB klíčenku, kterou má dnes snad každý.
Pokud hledáte nějakou alternativu k PDA, či potřebujete co nejmobilnější počítač (přičemž nepraktikujete hraní her, programování a podobné činnosti) je pro vás ASUS Eee ideálním řešením. Další skupinou, pro kterou by mohl být přínosem, jsou studenti.
Osobně o tomto sub-notebooku uvažuji. Protože muj ACER 5220 je občas poněkud neskladný, i když jde o klasický notebook. Přeci jen né vždy potřebuji programovat. Ale to bychom už byli u jiného produktu.
A co cena??? Ta se u tohoto kousku pohybuje od 7 000 do 12 000 (pouze orientační), což je docela luxus za výkon, který může nabídnout.
Zároveň jsem však zvědav na konkurenční produkty(Dell, HP), které se objeví do června tohoto roku.
Zdroje :
http://idnes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ATWA ATWA | 10. února 2009 v 1:43 | Reagovat

Hezké zhodnocení, mám jen jednu otázku - je velmi nevhodný pro programování? Pokud ano, tak z jakého důvodu. (Mám na mysli novější Asus Eee 1000HA.)

Předem děkuji za odpověď.

2 mab mab | 22. května 2009 v 1:59 | Reagovat

Na programování potřebujete větší displej, nejen rozměrově, ale i bodově aby jste si na displej poskládal potřebné programy a přitom aby se tyto nepřekrývaly a vy jste mohl pracovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama