PLZ:SLA - 5:4 - NEUVĚŘITELNÉ, BLÁZNIVÉ, NAPÍNAVÉ....

4. ledna 2008 v 22:14 | Edmonton Hrášek |  Off topic
Takřka ideální zápas pro diváka: napínavý do poslední chvíle, velké drama, nepřesný rozhodčí, ale vítězný konec.

Plzeňská ČEZ aréna sice nepraskala ve švech, ale 5 680 diváků vidělo nádherný zápas a hnalo své modrobílé idoly čelně k vítězství. To se ale nerodilo lehce. Po první třetině i ten největší optimista netipoval, že Plzeň vůbec bude bodovat.
Domácí na svého soupeře, mimochodem první celek tabulky, vlétli s obrovským odhodláním. Jen neuvěřitelné štěstí měli Slávisté. Gólové šance, jednoznačné tutovky Plzně, ne a ne spadnout do slávistické brány. Brankář Fürch musel děkovat všem svatým, že stav byl stále 0:0. Počáteční nápor opadl a k šancím se dostávali i hosté. Ani Málek si nemohl na nedostatek práce a koneckonců i štěstí stěžovat. Ale skóre přeci jen otevřeli domácí! Ludvík skvěle namazal Fabušovi a ten prudkou střelou propálil sedmnáctiletého, a talentovaného brankáře Slávistů. -1:0-
Sudí Polák i tentokrát v Plzni doslova exceloval. Nad jeho výroky zůstával rozum stát i nezaujatému pozorovateli. Ve 12. minutě jeden ze Slávistů uklouzl na nějaké nerovnosti v ledu, možná zakopl, ale výsledkem bylo nepochopitelné vyloučení plzeňského hráče za podražení. Doufejme, že za tímto chybným posouzením stál pouze špatný úhel pohledu rohodčího. Přesilovku Slávisté využili a srovnali na 1:1! Sešívaným narostla křídla a dominovali ve zbytku prvního dějství. V 18. minutě se trefil kapitán Beránek a otočil na 1:2! Aby toho nebylo málo, Micka dokonal dílo zkázy a poslal Plzeň do šaten za stavu 1:3.
Od druhé třetiny už bylo všechno jinak. Plzeň se uklidnila, hrála výborný hokej, spoléhala na navrátilce v modrobílém dresu Martina Altrichtera, který vystřídal nejistého Málka a famózními zákroky držel Lasselsberger nad vodou. Radost na sebe nenechala dlouho čekat, Plzeň trpělivou hrou přiměla Slávii k chybám a dokázala snížit! Jako správný kapitán šel přkladem Tomáš Divíšek a vykřesal pro Plzeň naději do třetí třetiny.
Ukázalo se, že Slávii druhý gól domácích vykolejil a začala se strachovat o výsledek, což byla voda na mlýn domácích. Plzeň i přes častá a mnohdy i nespravedlivě vyvolaná oslabení tvrdě šla a vyrovnávacím gólem a dočkala se! Jako bomba epxlodovala plzeňská aréna při gólu obránce Dreslera, kterému přihrával dnes skvěle hrající Petr Vampola. Ostatně celá Vampolova lajna (Vampola - Důras - Adamský) dnes hrála výborně a proháněla slávistické obránce. Takže 3:3! Slávia nedala svou kůži lacino a rychlým gólem se dostala znovu do vedení 3:4.
Drama do poslední chvíle! 18:02 oddechový čas Lasselsbergeru. Altrichter zůstává na střídačce, Plzeň v šesti, vhazování před Fürchem. Plzeň dokázala udržet pásmo, ale ztrácí kotouč, ale Slávisté se ke smrtícímu úderu nedostávají. Takřka za minutu dvanáct zachoval klidnou hlavu kapitán Divíšek a v čase 59:15 překonal brankáře a srovnal na 4:4! tím vybojoval bod a poslal oba celky do prodloužení....
V tom Plzeň měla možnost přesilovky, kterou hrála učebnicově, ideálně a chytře. Hráči Slávie se nechali opít rohlíkem a zmateně kroužili před vlastní bránou bez kladení sebemenšího odporu. Jakub Šindel zahájil v 64. minutě oslavy vítězství Lasselsbergeru Plzeň nad prvním celkem tabulky, když parádní střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. 5:4 vp.
Plzeň se výhrou v prodloužení dostala na šesté místo tabulky, zaručující čtvrtfinále playoff. Nechyběla vítězná děkovačka i se stojkou nového plzeňského hrdiny, nejlepšího hráče utkání, brankáře Martina Altrichtera.