EUROVIZE - Velké zklamání

13. května 2007 v 10:59 | Zidgor |  Off topic
Ano musím říct, že pro mě byl letošní ročník opravdu zklamáním. A proč? to vše se dozvíte v dnešním článku :)

Již při prvních zmínkách toho, že by snad česká republika měla v Eurovizi svého zástupce mě potěšila. Sledoval jsem zprávy o této soutěži, lépe řečeno každou zmínku.

Když jsem se dozvěděl nominace na českého zástupce, tak jsem se zděsil. Nemám sice nic proti paní Heleně Vondráčkové, ale podle mě do takovéto soutěže již opravdu nepatří...

Když jsem se dozvěděl vítěze byl jsem opravdu potěšen, jelikož vybrali mojí oblíbenou českou skupinu Kabát. Písnička Malá dáma sice není ta nejlepší z posledního alba, ale i tak je jedna z mých oblíbených.

Od nominace uběhla dlouhá doba a přišlo semifinále soutěže. S napětím jsem sledoval přímý přenos a pomalu ve mně rostla naděje, protože většina zemí zpívala Pop, hip hop nebo dokonce folklórní hudbu.

Pak přišli na řadu Kabáti a Malá dáma. Pepa Vojtek tam jako vždy běhal ze strany na stranu. Ale to k němu prostě patří.

Druhý den přišel šok. do finále postoupily státy, které podle mě neměly šanci. Nejdříve jsem se na finále nechtěl ani dívat, ale jelikož mám televizi v pokoji, tak jsem ji zapnul a koutkem oka jsem ji sledoval, i když jsem byl spíše čelem k monitoru než k televizi.

Ve finále se objevilo dalších 14 států. Povětšinou bohužel ve stejném stylu jako státy, které postoupily ze semifiále. Ale našel jsem si mezi těmito státy nového favorita. A to byl zástupce, nebospíše zástupkyně poředatelské země. Zpěvačka, které ve finsku říkají Princezna rocku zazpívala opravdu dobrou rockovou písničku. Od té chvíle jsem jí držel palce.

Rozhodl jsem se vydržet až do konce. Již během udělování bodů jsem viděl, že Finsko bohužel nemá šanci. Nakonec vše vyhrálo Srbsko. I když jejich výkon nebyl nejhorší , nebyl to můj styl a bohužel musím konstatovat, že jsem opravdu zklamaný.

Na závěr si neodpustím konstatování :

Podle mého Evropané nemají ponětí co je to dobrá hudba.

Ale jak říkám. Je to můj názor a nikomu ho nenutím. Případné názory a připomínky pište do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JPDorin JPDorin | 19. května 2007 v 11:34 | Reagovat

looooooooooool, holt všichni evpropani neposlouchají metal ani praštěnej českej rock... Kabáti tam vůbec neměli co dělat, takový amatéři... Jejich hudba je totiž docela dobrá jen když jim rozumíš slova, protože jinak ta hudba samotná stojí za velký... *****

2 Zidgor Zidgor | 19. května 2007 v 21:50 | Reagovat

Tak si poslechni vítězku a pak to tady napiš znova. Uvidíme...

3 Fil Fil | 20. listopadu 2007 v 22:00 | Reagovat

Myslím že těžké sklamání není na místě. Podle mě by bylo, kdybychom skončili tam mezi 10-20tým místem v semifinále, ale zde už i v tipováních jednotlivých zemí jsme byli na posledních místech...a zvolili jsme píseň v jazyku, kterému porozumí Slováci, maximálně Poláci...což je taky velké mínus... A výkon vítězky Marii Šerifović byl velmi dobrý, ovšem fanoušci jiných odvětví hudby to prostě jaksi neberou...:-/

4 Tomík Tomík | E-mail | 1. ledna 2008 v 1:08 | Reagovat

hmm, přiznám se že jsem Eurosong 2007 pořádaný vrámci Eurovize sledoval spíše jen okrajově. A to jen z čistě profesního zájmu. Již od roku 2003 se snažíme naše TV přesvědčit ,aby v rámci tvorby pro děti a mládež se připojili k Junior Eurosongu, kde se mi zdá, že rozptyl co se žánru týče je daleko zajímavější a pokud jde o favority ...

PS: pro Fila především Co se Eurosongu týče zástupce státu provádí interpretaci písně v rodném jazyce

5 Fil Fil | 1. května 2008 v 23:16 | Reagovat

Tomík: Vždyť většina států zvolila angličtinu. Pravidlo pro jazyk bylo v roce 1998 změněno a od té doby je už pořád možnost výběru. A JESC by byla dobrá ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama